GÜVENİLİR VE DÜRÜST HİZMET Mİ ARIYORSUNUZ?

Adana'nın En İyi CNC Plastik Kalıp Üretimi ile Buradayız

BİZİ ARAYIN

+90 537 643 68 55

Kalıp, makinenin ergitme ünitesinde gelen plastiğin nihai ürüne ulaşmasını sağlayan sistemdir. Plastik enjeksiyon yönteminde ürünün şekli, boyutları, kalitesi ve toleransları öncelikli olarak kalıp tarafından belirlenmektedir.

Çalışma yüzeyi 1

Plastik enjeksiyon kalıbı nedir sorusunun genel olarak cevabı eritilmiş haldeki plastik ham maddesinin şekillenmesi için içine enjekte edildiği özel tasarım kalıplardır. Eritilmiş plastik ham maddesi enjeksiyon kalıbının içerisinde şekil alır ve soğuduğunda çıkarıldıktan sonra istenilen ürünü elde etmiş oluruz.

Enjeksiyon kalıpların üretici firmalar için ve endüstriyel alanlarda en çok tercih edilen üretim şekillerinden biri olmasının sebepleri şunlardır:

  • Aşınmaya karşı direnç
  • Yüzey bazlı işlemler için uygun olması
  • Parlatma özelliğine sahip olması
  • Kolay işlenebilmesi
Çalışma yüzeyi 1

Enjeksiyon kalıpları çelik, paslanmaz çelik, alüminyum gibi sert ve dayanıklı metallerden üretildiklerinden dolayı yıllarca yeniden kullanabilirsiniz.

Enjeksiyon makinesi bir kere toplandıktan sonra başlangıçta harcanan, seri üretim sayesinde kısa zamanda geri elde edilir. Enjeksiyon kalıplarının fiyatları boyutu, formu ve ne tarz bir ürün üreteceklerine bağlı olarak değişmektedir.

Sizin için en doğru fiyatın belirlenebilmesi için tasarım aşamasından önce bizimle iletişime geçip taleplerinizi iletebilirsiniz.