GÜVENİLİR VE DÜRÜST HİZMET Mİ ARIYORSUNUZ?

Adana'nın En İyi CNC Plastik Kalıp Üretimi ile Buradayız

BİZİ ARAYIN

+90 537 643 68 55

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda numune veya data üzerinden teknik çizim yaptığımız kalıpların tasarımlarını ve analizlerini yaparak, firmamızda mevcut durumda olan CNC tezgahlarımız ile bu kalıpları işliyoruz.

Çalışma yüzeyi 1

Sizlerin taleplerine göre her tarzda ve kalıp imalatında yardımcı olabileceğimiz gibi müşterilerimizin isteği üzerine de kalıp üretmekteyiz.

Kauçuk enjeksiyon kalıbını kauçuk malzemeden üretilen parçalar için kullanılmaktayız. Hassas bir üretim süreci olduğu için küçük ebatlarda parçaların üretimi için idealdir. Kauçuk parçalar, makine ve mekanik parçalar için kullanıyoruz.

İmalat ya da baskı sektöründe kauçuk enjeksiyon kalıplarını sıklıkla kullanıyoruz. Kauçuk kalıp yaptırmak istediğinizde izlenecek olan işlemler şu şekilde ilerler:

  • Bilgisayar programında tasarım yapılır.
  • Kauçuk parçaların şekline uygun olacak şekilde metal kalıp üretilir.
  • Kalıp enjeksiyon makinesine bağlanır.
  • Enjeksiyon makineleri ile seri üretim yapabilirsiniz.
Çalışma yüzeyi 1

Üretici ve imalatçılar için enjeksiyon kalıp toplama aşaması maliyetli olsa da sonrasında seri üretime geçildiğinde en çok kazanç getiren sektörlerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Enjeksiyon kalıbı kullanırken dikkat edilmesi gereken şey kauçuk ham maddesinin kalıbın içerisine tamamen dolmasıdır. Dolma işleminde risk almamak için taşma yapılabilir.

Taşan kısımlar sonrasında atık madde olurlar ve kolayca temizlenebilirler. Her kullanımdan sonra makineyi temizliyor ve bakımını yaparak üstünü kapatıyoruz. Üretim sırasında kauçuk ham maddesini önceden ısıtıyoruz. Kauçuk kalıplar kendileri ısıtma işlemini yapmazlar. Enjeksiyon kalıpları sağlamlığı dolayısıyla çelik metalinden üretiyoruz. Enjeksiyon kalıpları paslanmaz özelliği sayesinde uzun yıllar işlevselliği bozulmadan güvenle kullanılabilirler.