GÜVENİLİR VE DÜRÜST HİZMET Mİ ARIYORSUNUZ?

Adana'nın En İyi CNC Plastik Kalıp Üretimi ile Buradayız

BİZİ ARAYIN

+90 537 643 68 55

Kauçuk günümüz endüstrisinde büyük yer tutar. Kauçuk ağacından elde edilir. Dayanıklı ve esnek bir maddedir.

Başlıksız-1

Günlük hayatta da kullandığımız kauçuk; ayakkabı, yağmurluk, düğme, tarak ve kemer gibi ürünlerde de bulunur.

Yüksek esnekliğe sahip olması kauçuğun en önemli özelliklerinden biridir. Kauçuk ısıtılınca tıpkı plastik gibi yumuşar. 220 ° C de erir. Kauçuktan, daha sonra damıtılma işlemi ile kauçuk yağı elde edilir. Bu yağ kauçuğun çözücüsü olarak kullanılır.

Diğer adıyla saf lastik olarak bilinir. Bunun sebebi kauçuktan elde edilen lastiğin %90 saf olmasıdır. Kauçuk ağacının özsuyu da latekstir. Bu ağacın esnekliğinin sebebi ise içinde bulunan özsuyudur.

Kauçuğun kullanıldığı alanlar

  • Ayakkabı
  • Uçak ve helikopter sanayi
  • Sıhhi eşyalar
  • Otomobil
slide-e1487936017586

Doğal kauçuk kütlece %3 protein ve %97 cis-1, 4-poliisopren içerir. Kauçuk giysi, hortum, lastik yapımlarında da kullanılabilecek oldukça esnek bir maddedir. Aynı zamanda kauçuk emici özelliği sayesinde otomobil süspansiyonlarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra kauçuk endüstriyel maddelerin titreşimlerini de azaltmaktadır.

Kauçuk üretiminde kaliteyi ve profesyonelliği gururla sizlere sunuyoruz. HBB Kalıp olarak kaliteli ve dayanıklı ürünlerimiz ile size garanti veriyoruz. Bu süreci yenilikçi ve modern bir teknoloji kullanarak, profesyonel ve tecrübeli ekibimiz, hızlı bir üretim ve güvenilir araçlarımız ile müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sizlere ulaştırıyoruz.